Kidőlt fa Hosszúhetényben 2020. július. 16. 16:31

A Hosszúhetény Önkéntes Tűzoltó Egyesület július 6-án kapta a jelzést, hogy a hosszúhetényi óvoda udvarán egy nagy platánfát kicsavarta és kettétörte a vihar.

Tisztújító küldöttgyűlés 2020. július. 16. 16:11

Az MTSZ 2020. júl. 17-én tisztújító küldöttgyűlést tart.

Hogyan küzdhetünk az árvizek, természeti katasztrófák ellen? 2020. július. 13. 10:44

Manapság az időjárás változásai miatt egyre gyakoribbak a hirtelen lezúduló eső okozta ún. „villámárvizek”. Hogyan lehet ezek ellen hatékonyabban küzdeni?

Elindult a tűzoltó gyerektábor Rákóczifalván 2020. július. 07. 08:38

A Szent Flórián Tűzoltóság Múltjáért Alapítvány első alkalommal, egyben hagyományteremtő szándékkal, nyári napközis, kézműves és restaurációs gyermektábort szervezett. A tábor július 6-án nyílt meg, ahová ellátogatott Dobson Tibor tű. ddtkb., a Magyar Tűzoltó Szövetség elnöke is.

Mennyi idő alatt érjenek ki a tűzoltók egy tűzhöz? 2020. július. 07. 08:36

Az európai ajánlásokban 15 percben határozzák meg a tűzhöz, balesethez történő kiérkezés felső határát. Ennyi időn túl nő az életveszély és a nagy károk kialakulásának esélye. Hazánkban bizonyos helyeken még mindig 20-25 perc a kiérkezési idő. Mit tehetünk ez ellen?

Segítség a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap pályázatához 2020. július. 01. 07:34

Segítség olyan önkéntes tűzoltó egyesületeknek, az idén meghirdetett „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” című alprogramon belül pályázni szeretnének. Kelemen Zsolt, a Budapesti Tűzoltó Szövetség elnökének üzenetét közöljük.

Baleset Sikonda közelében 2020. június. 25. 20:55

Június 16-án reggel a 66-os úton, Sikonda felé két személygépkocsi ütközött.

Köszönet a veszélyhelyzet lezárása után 2020. június. 18. 13:17

A hazánkat is érintő pandémia káros következményeinek csökkentése, így a lakosság védelmében történő közreműködés érdekében tízezer önkéntes tűzoltó eddig mintegy 6600 alkalommal végzett fertőtlenítési, szállítási, ájékoztatási vagy szociális segítségnyújtási tevékenységet.